TIK

Warto mieć w jednym miejscu spisane TIKowe inspiracje do pracy z dziećmi, coś co możemy wykorzystać, aby nasze zajęcia były jeszcze ciekawsze i interesowała naszych najmilszych. Przydatne do wykorzystania w szkole, w poradni, jak i w domu.


Coś tu się zepsuło i nie chce wyglądać jak powinno.. Mam nadzieję, że dom września jakoś to naprawię..BULIBA

Miś Buliba zaprasza na stronę, gdzie możemy znaleźć mnóstwo gier edukacyjnych, twórczych, zręcznościowych.. a także piosenki i zabawy muzyczne.

Miś Buliba może okazać się pomocny podczas utrwalenia lub też sprawdzenia zdobytych informacji jak np zabawa w sklep. Osobiście wykorzystuję tę stronę gdy dziecko jest bardzo zmęczone i niechętnie pracuje, a jednak zajęcia przy komputerze "to przecież zabawa a nie nauka"..

buliba


PISU PISU

Jedna z moich ulubionych stron do nauki przez zabawę dla dzieci od wieku przedszkolnego do 5 klasy szkoły podstawowej, a nawet i starszych.

pisu pisu


MATEMATYCZNE ZOO


Matematyczne Zoo to strona poświęcona matematyce na poziomie szkoły podstawowej. Na stronie tej możemy znaleźć zarówno zadania online dla każdej klasy oraz kategorii zadań, a także ciekawe filmiki z wyjaśnieniem zasad matematyki zapożyczone ze strony matmag.pl


mat zoo
OWCE W SIECI

Owce w sieci to cykl kreskówek edukacyjnych zaproponowanych przez Fundację Dzieci Niczyje. Filmiki te odwołują się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Występują w nich postacie archetypowe: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce i barany oraz złe wilki. Opowieści odzwierciedlają jednak współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową jak i współczesny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń.

owce w sieci


Jako przykład niech posłuży mój ulubiony odcinek "Bez kożuszka"


BAŚNIOWA KRAINA DLA DZIECI


Baśniowa kraina dla dzieci to strona poświęcona baśniom i bajkom. Zawiera ona zbiór bajek i baśni do czytania i oglądania, a także wierszyki dla dzieci, malowanki, gry oraz muzykę.

baśniowa kraina


VOKI

Voki to nic innego jak mówiące awatary. Mówią one to, co my nagramy lub napiszemy. Mogą korzystać z naszego głosu lub z pomocy wielu nagranych propozycji. Możemy też oznaczyć jaki akcent ma przyjąć nasz awatar i przede wszystkim jak on ma wyglądać.

Voki przydatne są podczas przekazywania dzieciom celów zajęć, świetnie sprawdzają się też do nauki wiersza, czy słówek..


voki


Przykładowy VokANSWERGARDEN


Answergarden to nic innego jak burza mózgów. Czym się różni od tradycyjnej? Dzieci wchodzą na wygenerowany przez nauczyciela link (można przedstawić dzieciom za pomocą kodów qr -> tu polecam qr-online) następnie odpowiadają na zadane pytanie. Odpowiedzi aktualizują się na bieżąco tworząc chmurę wyrazową.


Plusy - łatwo szybko i przyjemnie.


Minusy - nie mamy wpływu na zamieszczone treści nawet jeżeli są one wulgarne.


answergarden
QUIZIZ i KAHOOT


Zarówno quiziz jak i kahoot są bezpłatnymi platformami za pomocą których możemy rozwiązywać, tworzyć i przeprowadzać interaktywne quizy, konkursy, ankiety itd..
Możemy sami przygotować pytania lub też skorzystać z tych już napisanych. Co więcej obie te platformy udostępniają nauczycielowi spisane w exelu zestawienie pytań i odpowiedzi, które zostały wybrane przez uczniów, a także punkty procentowe jakie udało im się uzyskać.


Różnica jest taka, że korzystając z quiziz uczniowie mogą wykonać pracę w różnym czasie, a odpowiedzi nie są punktowane na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy".


quizizz


kahoot
LEARNIG APPS


Learning Apps to aplikacja umożliwiająca przygotowanie różnego rodzaju gier oraz zadań online lub też skorzystanie już z tych istniejących na platformie.


Korzystając z tej aplikacji można stworzyć: zadania wielokrotnego wyboru, wykreślanki, puzzle, dobieranie w pary, krzyżówki, uzupełnianie, teksty z lukami i wiele więcej..


learning apps


(Na stronie znajduje się tutorial, pomagający odnaleźć się na platformie)


ONLINE STOP WATCH


Online-stopwatch to różnego rodzaju stopery i minutniki pomagające odliczać czas potrzebny do wykonania jakiegoś zadania na lekcji. Możemy np wybrać bobę, ustawić ją na 5 minut, Na ekranie (tablicy, rzutniku..) będzie wyświetlała się bomba z informacją ile czasu pozostało. Po tym czasie wybuchnie oznaczając koniec czasu na wykonanie zadania.


stop watch


DYKTANDA.NET


Dyktanda.net to strona poświęcona ortografii. Zawiera ona gry edukacyjne jak i pełen wachlarz dyktand online dla różnego przedziału wiekowego.


dyktanda


KLASOTEKA


Klasoteka to strona zawierająca gry edukacyjne przydatne na różnych przedmiotach szkolnych, a także wiele ciekawych informacji i filmików dla rodziców, uczniów i nauczycieli.


klasoteka


SUPERKID


Stronka na której można znaleźć całe mnóstwo gotowych kart pracy dla uczniów szkoły podstawowej lub też wygenerować własne karty pracy.


superkid


PROJEKT PIKTOGRAFIA


Strona zawierająca karty pracy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.


piktografia


PIXABAY


Darmowe obrazki wysokiej jakości, z których można korzystać gdziekolwiek potrzeba.


pixabay
PIZAP


Na tej stroncę możemy tworzyć kolaże ze zdjęć oraz edytować fotografie.


pizap
TOONY TOOL


Umożliwia dodawanie tekstów oraz różnego rodzaju szkiców do obrazka.


toony tool
PHOTO FACE FUN, FUNY WOW, IMAGE CHEF, PHOTO FUNIA,


Programy umożliwiające tworzenie ciekawych zdjęć.


photofacefun


funnywow


imagechef


photofunia
PHRASE


Prosty w obsłudze program, który pozwala umieszczać dymki z tekstem na zdjęciach tworząc własne komiksy. Jego zaletą jest brak konieczności rejestrowania się. Wadą natomiast brak polskich znaków.


phraseit
TRIP WOW


Trip Wow jest aplikacją, która pozwala szybko, łatwo i atrakcyjnie zaprezentować swoje zdjęcia z podróży, wakacji, czy wycieczki.


trip wow
Moja TIKowa inspiracja czyli blog Marii Czerwińskiej, a w nim zasoby, zasoby i jeszcze raz zasoby :)


edukacyjny tik

Komentarze